Zapewne wielu z Was zastanawia się nad tym, czy faktycznie można stać się mężem i żoną podczas wypadu do Las Vegas. Otóż tak, i faktycznie jest to tak proste, jak w filmach.

Podpowiemy Wam nawet jak możecie to zrobić…

Para Młoda na samym początku, powinna pojawić się w urzędzie Clark County Marriage Bureau. Jeśli będzie to spontaniczna decyzja podyktowana większą niż zwykle ilością alkoholu, bez obaw, biuro jest otwarte w bardzo przystępnych godzinach, 7 dni w tygodniu, od ósmej rano, aż do północy.  Możemy udać się tam bez wcześniejszego umówienia. Na miejscu, wypełnia się specjalną aplikację. Wystarczy odpowiedzieć na bardzo podstawowe pytania. Przyszli małżonkowie nie mogą być ze sobą spokrewnieni, muszą mieć skończone 18 lat, a aby to udowodnić przedstawić dokument ze zdjęciem. W formularzu wypełnia się podstawowe dane osobowe oraz informacje dotyczące poprzednich formalnych związków. Urzędnik w okienku przyjmuje aplikację, sprawdza zgodność z dokumentem tożsamości i wydaje licencję ślubną. Jest to koszt kilkudziesięciu dolarów. Jeśli nie natraficie na kolejkę par, zajmie Wam to więc kilkanaście minut.

Z zaakceptowaną licencją, można udać się do dowolnej zlokalizowanej w Las Vegas kapliczki, aby odbyć tam ceremonię zaślubin. Istnieje szansa, że w znajdzie się dla Was miejsce jeszcze tego samego dnia. W najlepiej zorganizowanych kapliczkach, możemy wypożyczyć suknię ślubną, zorganizować muzykę i poczęstunek, a także wybrać strój dla urzędnika (najbardziej popularny motyw to Elvis Presley). Koszt takiej ceremonii waha się od kilkudziesięciu do kilkuset dolarów. Pamiętajmy jednak, że potrzebny Wam będzie jeden świadek. Jeśli nie macie ze sobą nikogo bliskiego, możecie zorganizować go na miejscu, w kapliczce (oczywiście także za dopłatą).

Ślub sfinalizowany w Las Vegas jest legalny i ważny w Polsce. W ciągu kilku tygodni po przylocie do kraju, należy przedstawić kopię aktu ślubu w polskim urzędzie.

Spontaniczna decyzja ślubna jest przeciwieństwem planowanych przez rok, a nawet dłużej uroczystości, jednak ma swój urok, czasem nawet pozostawia lepsze wspomnienia niż wielkie wesele.

Czy są wsród Was chętni na ślub w Vegas? :)